W dobie Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Aby temu zapobiec, przedszkolaki wraz z nauczycielkami  przyłączyły się do akcji „Wielka Mapa Polski” zorganizowanej przez WSiP.

Jej celem jest wymiana pocztówek, pomiędzy dziećmi z Polski.  Na wysyłanych kartkach pocztowych będą krótkie informacje o naszym przedszkolu.  Planujemy wysyłać je w różne rejony naszego kraju. Wymiana pocztówkowa jest doskonałą formą przybliżenia dzieciom zawodu listonosza oraz przypomnienia, z jakich okazji wysyła się pocztówki i listy.

W ramach akcji otrzymamy Mapę Polski. Na niej prezentujemy otrzymane pocztówki. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego nasza „Pocztówkowa mapa”, którą powiesiliśmy na korytarzu, stopniowo zapełni się pozdrowieniami z całej Polski.