Projekt jest realizowany w formie cyklicznych spotykań ze sporowcami i podsumowaniem pod koniec roku szkolnego – tygodniem sportu w Niezapominajce

Kontakty i rozmowy przedszkolaków z osobami aktywnymi sportowo mogą mieć wiele pozytywnych efektów zarówno dla rozwoju dzieci, jak i budowania ich świadomości na temat zdrowego trybu życia i wartości sportu. Spotkania ze sportowcami pozytywnie wpływają na rozwój psychofizyczny przedszkolaków, ucząc ich ważnych życiowych umiejętności oraz promując zdrowe nawyki.

Cele projektu:

1. Inspirowanie do aktywności fizycznej
  2. Uczenie wartości społecznych, takich jak: dyscyplina, współpraca, radzenie sobie z porażką i z trudnościami, uczenie systematyczności i pracy nad sobą
  3. Promowanie zdrowego stylu życia, takie jak zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna
  4. Budowanie pewności siebie, budowanie w dzieciach poczucia, że mogą osiągnąć swoje cele, jeśli będą wytrwałe i pracowite. Uczenie, że każdy może odnieść sukces, niezależnie od trudności, które napotka na swojej drodze.
  5. Rozwijanie zainteresowań, zarówno sportowych, jak i związanych z pracą zespołową

Projekt sportowych inspiracji dla przedszkolaków jest doskonałym sposobem na rozwijanie zainteresowania aktywnością fizyczną już od najmłodszych lat. Pełen zabawy, ruchu i różnorodnych aktywności, które są dostosowane do wieku i możliwości dzieci.