Projekt ma na celu rozwijanie zmysłów u dzieci poprzez innowacyjne podejście do edukacji, polegające na stworzeniu warunków do wielozmysłowego poznawania świata. Nauczyciele mają odegrać kluczową rolę, stwarzając przestrzeń, w której dzieci mogą budować wiedzę na temat integracji sensorycznej oraz rozumienia swojego ciała.

Cele szczegółowe projektu to:

Poszerzenie wiedzy nauczycieli na temat integracji sensorycznej oraz zmysłów.

Rozwijanie umiejętności wielozmysłowego postrzegania świata przez dzieci.

Stymulowanie kreatywności dzieci poprzez różnorodne zadania i zabawy edukacyjne.

Tworzenie sytuacji, które angażują wszystkie zmysły i sprzyjają aktywnej nauce.

Kształtowanie świadomości ciała u dzieci poprzez różnorodne doświadczenia sensoryczne.

Współpraca nauczycieli i dzieci w całym kraju, umożliwiająca wymianę doświadczeń i wzbogacanie metod pracy.

Projekt ma sprzyjać holistycznemu rozwojowi dzieci oraz pogłębianiu współpracy między nauczycielami na różnych poziomach edukacyjnych.