dzieci

Tematyka wiodąca:

1. To jestem ja.
  2. Moja grupa.
  3. Moja droga do przedszkola.
  4. Idzie jesień przez las i park.

Cele edukacyjne:

• Poznawanie zasad bezpieczeństwa w budynku przedszkolnym oraz na placu zabaw.
  • Poznanie zasad zabawy oraz współdziałania w grupie, poznawanie właściwego sposobu zachowania w określonych sytuacjach, stosowanie zwrotów grzecznościowych.
  • Rozwijanie kompetencji społecznych w zakresie poznawania samego siebie i innych, kształtowanie orientacji w schemacie ciała.
  • Uczestnictwo w zabawach przy piosence, reagowanie odpowiednimi ruchami na podane sygnały, samodzielne wykonywanie poznanych piosenek, rozwijanie dykcji i artykulacji.
  • Utrwalanie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy, rozwijanie sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo-słuchowej przez zabawy muzyczne i taneczne oraz ćwiczenia gimnastyczne.
  • Zachęcanie do uważnego słuchania nauczyciela, rozwijanie mowy, wypowiadanie się na temat opowiadań i wierszy.
  • Rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności poprzez wykonywanie prac plastycznych, utrwalanie znajomości kolorów.
  • Rozwijanie umiejętności matematycznych, przeliczanie w zakresie dwóch.
  • Utrwalanie pojęcia koło, poznawanie charakterystycznych cech różnych przedmiotów.
  • Rozwijanie orientacji przestrzennej poprzez określanie położenia zabawek w przestrzeni, rozwijanie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej.
  • Rozwijanie umiejętności kontrolowania emocji, nazywanie i opisywanie emocji.
  • Zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasadami działania sygnalizatora świetlnego.
  • Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie, utrwalanie charakterystycznych cech jesiennego krajobrazu, poznanie zasad zachowania się w lesie oraz w parku.