malowanie kredkami

Dzień 5. Śniadanie na wiejskim podwórku

Zadanie 1. Zabawa odprężająca  „ Śniadanie na wiejskim podwórku”. Siedzicie sobie na dywanie, na chwilę zamknijcie oczy. Rodzice w tym czasie kładą zdjęcie jakiegoś zwierzątka. Na umówiony sygnał np. klaśnięcie w dłonie otwieracie oczy i zgadujecie jakie to zwierzę. Możecie też powiedzieć gdzie można je zobaczyć, a następnie zamienić się w zwierzę,  którego zdjęcie pokazuje rodzic. Naśladujcie ich chód i głosy.

Zadanie 2.Poproś rodziców, aby przeczytali Ci wiersz H. Bechlerowej „Gąsiątka”

Pasą się gąsiątka

Pod wierzbą nad rowem

Takie żółte i puchate

Jak kotki wierzbowe.

Wrona głową kręci:

– Jeszcze nie widziałam,

żeby gąska taka biała

Żółte dzieci miała.

Spróbujcie chodzić gęsiego czyli jedno za drugim, np. za mamą lub siostrą czy bratem.

Zadanie 3. Karta pracy.

karta pracy 16_04_2021

Zadanie 4. Wysłuchaj opowieści czytanej przez mamę o zwierzętach z wiejskiego podwórka. Zaproś do wspólnej zabawy siostrę lub brata,  mamę lub tatę.

Jedno z dzieci kładzie się na brzuchu, na dywanie, a drugie odgrywa na jego plecach słyszaną opowieść z tekstu poniżej.

Wyobraźcie sobie, że jesteście na wiejskim podwórku. Jest wiosenny dzień na wsi. Nadchodzi czas karmienia zwierząt. Na podwórku pojawiła się gospodyni/ dzieci palcami przebiegają palcami po plecach osoby leżącej/. Wyprowadza krowy na łąkę, na soczystą trawę/ piąstkami powoli przesuwają po plecach dziecka leżącego/.Po powrocie nalewa świnkom jedzenie do koryta/uderzają czterema palcami obu rąk po plecach osoby leżącej/.Następne są konie, które spokojnie czekają na swoje sianko i owies/ uderzają, na przemian, palcami raz jednej ręki, raz drugiej ręki/. Pozostały już tylko drób: kury, kaczki, indyki i gęsi, które otoczyły gospodynię rozsypującą ziarno. Zaczęło się dziobanie ziarna/ uderzają palcem wskazującym po całych plecach/. Wasza wizyta się zakończyła. Usiądźcie i zamieńcie się rolami.   

Zadanie 4. Ulep z plasteliny wybrane zwierzątko z wiejskiego podwórka. Poproś o pomoc mamę lub tatę.

https://www.youtube.com/watch?v=MHFIjSmd_nA

Zadanie 5. Słuchanie piosenki pt. ,,Stary Donald farmę miał”

https://www.youtube.com/watch?v=KITSIpt5GzA&t=26s