obraz Mikołaj

3. Święta, święta.
  4. Czas kolędowania

Cele edukacyjne:

• Utrwalanie zasad bezpieczeństwa w budynku przedszkolnym oraz na placu zabaw, utrwalanie nawyków higienicznych.
  • Organizowanie sytuacji sprzyjających budowaniu dziecięcych systemów wartości. Poznanie znaczenia słowa MIŁOŚĆ.
  • Zapoznanie z przypuszczalnymi przyczynami wyginięcia dinozaurów.
  • Zapoznanie z literami: L, Y R – poznanie słownictwa rozpoczynającego się na wybrane litery.
  • Rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie 6, zapoznanie z zapisem cyfrowym liczb 6 oraz liczby 0, rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów.
  • Zapoznanie z instrumentem perkusyjnym – kołatka – poznanie brzmienia i sposobu grania, wykorzystanie instrumentu w piosence.
  • Dostrzeganie cykliczności pór roku na podstawie osi czasu.
  • Rozwijanie pamięci za pomocą zapamiętywania prostych wierszyków i piosenek, rozwijanie dykcji oraz reakcji na sygnał.
  • Rozwijanie mowy, ćwiczenie wypowiedzi na temat oznak zimy, utrwalanie nazw elementów pogody – szron, grad, zamieć odwilż.
  • Zapoznanie z tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce oraz w różnych krajach europejskich.
  • Rozwijanie umiejętności wokalnych oraz tradycji świątecznych poprzez śpiewanie kolęd.
  • Wprowadzanie zabaw rozwijających sprawność ruchową oraz małą motorykę.